Orangefield Elementary Honor Roll Second Six Weeks 2021-22

Published 4:48 pm Tuesday, November 9, 2021

First Grade A Honor Roll– Avery Arnold, Sawyer Atkins, Derk Babin, Harper Bailey, Wyatt Beers, Olivia Bevil, Riley Bland, Haden Boullion, Camryn Brister, James Brown, Jaxon Cook, Gracelyn Deets, Jonas DeMontmollin, Karson Dixon, Adalynn Dodge, Weston Droddy, James Dyer, Eli English, Tripp Falcon, Mackenzie Fulfer, Kendall Garner, Jeffery Gibbs, Rylie Gibson, Ayden Gillespie, Mia Goetzmann, Rosalinda Gonzalez-Ponce, Colsyn Granger, Rhett Granger, Maci Gryder, Caroline Harris, Levi Harris, Charlotte Hollier, Rody Hussey, Aiden James, Ethan Jones, Addison Kelley, Delilah Lieby, Cayson Lopez, Harper Lucas, Lucy Mansfield, Tristyn Massey, Paislee McGill, Braxton McLane, Frank Menard, Mila Montagne, Cayse Neff, Kaplan Newby, Alexander Nieto, Dayton Noland, Freya O’Quinn, Desiel Odom, Hayden Pantalion, Logan Pattison, Kaiden Pitcher, Chase Prejean, Kutler Rider, Nickolai Ringhardt, Gabriel Roberts, Molly Robertson, Brilee Rogers, Parker Rollins, Ava Ronning, Hallie Sheppard, Reid Simmons, Wyatt Sims, Lilyann Smith, Willow Stephenson, Jameson Thompson, Scarlett Tucker, Jacob Tyler, Jaxon Vaughn, Connor Washburn, Aubrie Wiley, Barrett Williams, Clara Williams, and Ana Zuniga.

First Grade A/B Honor Roll Mason Alonzo-Skinner, Anthony Austin, Hailie Bell, Madelynn Bishop, Bryce Broussard, Jett Brown, Kassidy Butler, Nori Coleman, Scarlett Davila, Luke Ewing, Jacob Fuller, Marisol Garcia-Aguinaga, Rylie Glover, Annabelle Gonzales, Henley Goodwin, Jasmine Gryder, Jaxson Hughes, Paisley Marks, Bryce May, Jack Melancon, Jack O’Quinn, Elijah Parker, Annabel Petty, Finn Reeves, Michael Regnier, Luke Sparks, Lawson Spurlock, Bryson Strong, Jayden Teal, Eli Tedford, Tanner Theriot, Micah Thibodeaux, Braxton Trenholm, Alexander Valencia, and Jack Van Huis.

Second Grade A Honor Roll– James Amy, Sadie Arrington, Israel Asevedo, Lindley Beckham, Jude Belk, Gilbert Blacksher, Easton Bloomfield,
Margeaux Bonnin, Rayburn Breaux, Jackson Brevell, Garin Broussard,
Madden Christensen, Emilia Cole, Colt Donnaud, Burkleigh Doyle, Abigail Fisher, Avery Ford, Jace Forse, Liam Goetzmann, Aaron Gray, Beau Guidroz,
Hayden Hebert, Logan Hebert, Myles Hebert, Zayleigh Hilliard, Harperjay Hollis, Sawyer Homme, Haven Kirkendall, Annalise Kovatch, Cayden Lanier,
Braxton Maines, Madilyn Maines, Ashley Maldonado-Bonilla, Brooklyn Mansfield, Eli Manshack, Lorelei McLemore, Avery Mitchell, Ambri Ogden, Dallas Orta, Amy Ou, Andrew Palombo, Rylee Phillips, Berkley Pollet, Lane Prince, Taylor Quinn,
Logan Read, Elek Rivas, Rylee Roberts, Hadley Rollins, Dereka Ruffin,
Mareli Ruiz-Herrera, Anson Snider, Easton Theriot, Sadie Thibodeaux,
Sophia Trammell, Layla Walles, Caleb Walters, Brooklyn Whitaker,
Rachelle Williamson, and Ace Wolf.

Second Grade A/B Honor Roll-Lily Allen, Samuel Alonzo-Skinner, Everly Aucoin, Abigail Bolen, Malachi Brandon, Beckett Briggs, Kaydan Brooks, Easton Butcher, McKenna Claussen, Michael Conley, Mayce Daville, Bristyn Dille, DeAnna Dominey, Brayden Fenner, Trace Fitzgerald, Lola Fox, Ellison Gabehart, Adalyn Green, Derck Grey, Blakely Head, Kain Jones, Emma Josephson, Dawson King,
Corbin Lampman, Payton Landry, Aria Lee, Evan Loden, Luther Lute,
Angel Maldonado-Bonilla, Madison McNamara, Jaslyn Moore, Michael Murray, Kaleb Padilla, Addison Perrodin, Madison Peveto, Kryslee Prevost, Pete Ragusa, Henley Rickenbrode, Scarlett Root, Elyssa Shafer, Lane Smith, Brody Stephens, Braxtn Thompson, Colt Trim, Jaxon Warren, Drake Welch, Tristen Woolwine, Jacob Worsham and Aranza Zepeda.

Third Grade A Honor Roll- Noah Addison, Leah Bass, Sophia Best,
Stetson Bishop, Kamryn Breaux, Raygan Brooks, Adley Burch, Gage Burford, Carson Castolenia, Keelyn Cezar-Ross, Olivia Cole, Kaysen Court, Preston Dearing, Kamryn Farias, Elise Fisher, Raegan Gallien, Jax Gautreaux, Luke Gilmore, Karson Hardey, Quinn Hollier, Mason Howeth, Tenley Kibodeaux, Cody Kilgore, Knox Mansfield, Stetson Marshall, Cole McRight, Everett Melancon, Nathaniel Moss, Peyton Murphy, Braxton Oliver, Sarah Parker, Eli Peltier, Ezra Petty, Logan Prince, Sophia Prouse, Brody Reeves, Maisyn Revia, Chase Sanches, Jayleigh Sheppard, Trinity Spain, Arielle Walters, Lilia Webster, Marlene Webster, Khloe West,
and Addison Wriston.

Third Grade A/B Honor Roll– Cole Arceneaux, Kori Barber, Brielle Barnes, Brandt Blackwell, Jenna Briggs, Corbin Burman, Rebekah Burt,
Leighton Christensen, Chad Cormier, Ava Darden, Jacob Davila, Reagan Dearing, Robert Dominey, Christina Doucet, Allie Erdmann, Jaxon Feemster, Anastyn Gamblin, Jesse Gautreaux, Jaden Gomez, Briana Hernandez, Angel Herrarte, Caleb Jeanis, Joshua Jeanis, Zoe Jeanis, Alyssa Kc, Liam Kc, Tripp Kinchen, Kaydence LeBlanc, Hunter LeDoux, Hunter Lincecum, Sutton Manshack, Rachael McKee, Ella Meadows, Azlyn Mouton, Ryder Myers, Kennedy Neff, Kendra Nelson, Tristan O’Quinn, Rylie Peevey, Paislee Perry, Kinzlee Peveto, Aubrey Pohorence, Karter Quick, Kinsley Reed, Hunter Smith, Easton Snider, Ceslie Spain, Jaylee Torres,
and Wimberley Morgan.

Fourth Grade A Honor Roll- Traeson Addison, Lilian Anderson, Emma Arnold, Graham Atkins, Whitney Aylor, Brennon Bloomfield, Sayra Bradford, Paisley Cobb, Henry Dotson, Evangela Gabehart, Anthony Garza, Channing Harrison,
Kirstin Howes, Salem Hunt, Lily Kole, Cambrie Lampman, Brooklyn Lee,
Elizabeth Lee, Genesis Maldonado, Abri Marino, Billy McClure, Zoey McGee, Gloriana McKay, Nona Miller, Rebekah Mire, Arabella Newby, Kayden Odom, Sophia Odom, Brody Pate, Larsen Richard, Landyn Taylor, Emily Thibodeaux,
Eli Tucker, Valon Vacek, Brenham Valka, Jax Walker, Makenna Wiley, Reid Wilson, Christopher Wood, Adalynn Worthy, and Ava Worthy.

Fourth Grade A/B Honor Roll– Landon Agerton, Vito Agerton, Alexis Andrews, Taylor Barber, Jacelynn Barnes, Logan Boullion, Kristina Boyd, Carleigh Braneff, Kinsley Brantley, Heaven Brickley, Amellia Briggs, David Broussard, Julia Cassidy, Mason Davidson, Kollyns DuBose, Kendra Fields, Eli Fulfer, Kortni Gunn,
Amberlee Gutierrez, Connor Haley, Hannah Hebert, Harper Homme,
Collin James, Farrah Josephson, Brandon Kimsey, Kole Knox, Kenleigh LaSalle, Jackson Longo, Korbyn Lucas, Lylah Lute, Laiten Lytle, Leilyn Marks, Feebie McGee, Kamden McKinley, Hollie Menard, Amelia Montz, Raeli Moran, Peyton Nichols, Baylor O’Quinn, Porter Oldham, Roselyn Perez-Pina, Kale Perry, Case Peveto, Brysen Phelps, Payton Pietz, Mika Ragusa, Brody Rasberry, Madison Riedel, Abigail Rollins, Madelyn Root, Raylee Sartin, Ainsley Skibo, Kreed Spears,
Sydnei Spurlock, Bryce Strong, Addison Thousand, Dominic Vincent,
and Ruby Wilson.

Fifth Grade A Honor Roll- Brooklyn Bishop, Andrew Bland, Major Butler,
Zoe Carroll, Brooklyn Carter, Maximus Cates, Molly Cheek, Kaysen Click,
Austin Erickson, Presley Gilbeaux, Lakynn Granger, Maizey Jaynes, Caylum Johnson, Zayden Johnson, Connor Kilgore, Holli Lanthier, Lou Locke, Ainsley McAlpin, Carleigh Mouton, Piper Pollet, Dawsen Revia, Thomas Royston, Cash Sims,
Paisley Stelly, Melody Stringer, Adelyn Travis, Evelyn Van Huis, Kylie VanMarion, Cullen West, Ariana Wolf, and Sofia Zuniga,

Fifth Grade A/B Honor Roll- Brynlee Baggett, Brielle Belk, Gray Borel,
Brylie Broussard, Bryan Bufford, Andrew Burt, Addison Conroy, Emma Davidson, Lexon Detwiler, John Doucet, Corbin Droddy, Zachary Ellis, Addison Fitts,
Kaleb Flory, Aidan Greenway, Gabriel Hunter, Grant Hunter, Jakob Jones, Camille Kc, Gavyn Kelley, Colin Kidd, Landon King, Kara Kirkland, Jordan Leibold, Timothy Lieby Kynsie McMullan, Logan Merriman, Aiden Perez, Rylee Ramirez, Brylee Reynolds, Katelyn Simmons, Rayleigh Smith, Anabelle Stout, Adalyn Tedford, Darren Vansa, Jaci Waldrep, Nathan Warren, Gabriella Whitaker, and Chasen Yates.