• 82°

Orangefield Elementary Honor Roll Fourth Six Weeks 2019-2020

First Grade A Honor Roll– Noah Addison, Cole Arceneaux, Mary Benton,      Sophia Best, Setson Bishop, Kamryn Breaux, Adley Burch, Gage Burford,     Rebekah Burt, Carson Castolenia, Keelyn Cezar-Ross, Jennifer Chau, Olivia Cole, Chad Cormier, Kaysen Court, Jacob Davila, Reagan Dearing,  Christina Doucet, Kamryn Farias, Elise Fisher, Jax Gautreaux, Jesse Gautreaux,  Luke Gilmore,    Jaden Gomez, Kason Goodsell, Audrey Greenfield, Kinsley Greenfield,              Karson Hardey, Lincoln Harrison, Angel Herrarte, Quinn Hollier,  Kendall Howard, Mason Howeth, Joshua Jeanis, Tenley Kibodeaux,   Cody Kilgore, Kaydence LeBlanc, Hunter LeDoux, Knox Mansfield, Stetson Marshall, Rachael McKee, Cole McRight, Ella Meadows, James Moore, Nathaniel Moss, Peyton Murphy, Braxton Oliver,    Sarah Parker,  Rylie Peevey,  William Peevey, Paislee Perry, Aubrey Pohorence, Brody Reeves, Chase Sanches, Jayleigh Sheppard, Hunter Smith,  Easton Snider, Trinity Spain, Arielle Walters, Lilia Webster, Marlene Webster,  and Addison Wriston.

First Grade A/B Honor Roll-Jorja Antee, Kori Barber, Leah Bass,                  Brandt Blackwell, Beaux Briggs, Jenna Briggs, Kaiden Brown, Leighton Christensen, Joshua Coleman, Robert Dominey, Carsen Fox, Layken Furlough, Raegan Gallien, Christopher Goins, Maddox Guidry, Adilynn Holloway, Caleb Jeanis, Zoe Jeanis,    Dylan Johnson, Zaiden Jones, Stephen Keil, Simon Larson, Hunter Lincecum,   Drake Loga, Ryan Lopez, Brinley Magnuson, Everett Melancon, Maci Michael,    Kiannamae Norris, Ezra Petty, Blakely Peveto, Kinzlee Peveto, Payslie Pool,        River Pope, Logan Prince, Sophia Prouse, Charles Saunders, Malachi Self,        Dylan Shilling, Wynzlea Smith, Ceslie Spain, Layla Trejo, Kailey Villarreal             and Morgan Wimberley.

 

Second Grade A Honor Roll– Traeson Addison, Landon Agerton,  Alexis Andrews, Emma Arnold, Graham Atkins, Whitney Aylor, Jacelynn Barnes, Traece Becker, Brennon Bloomfield, Logan Boullion, Kristina Boyd, Julia Cassidy, Paisley Cobb, Aiden Downs, Kollyns DuBose, Taina Feliciano, Anthony Garza,  Kortni Gunn,  Amberlee Gutierrez, Connor Haley, Channing Harrison, London Harrison,                   Harper Homme, Kirstin Howes, Salem Hunt, Kole Knox, Lily Kole, Brooklyn Lee, Elizabeth Lee, Genesis Maldonado-Dominguez, Abri Marino, Billy McClure,    Kamden McKinley, Nona Miller, Rebekah Mire, Arabella Newby, Kayden Odom, Sophia Odom, Payton Pietz, Evelyn Sandoval-Rodriguez, Elijah Self, Ainsley Skibo, Kreed Spears, Bryce Strong, Valon Vacek, Brenham Valka, Makenna Wiley,         Reid Wilson, Ruby Wilson, Adalynn Worthy, and Ava Worthy.

 

 

Second Grade A/B Honor Roll-Vito Agerton, Lilian Anderson, Taylor Barber,  Gracelyn Bland, Sayra Bradford, Carleigh Braneff, Kinsley Brantley,                   Heaven Brickley, David Broussard, Vanessa Ciancaglione, Nolen Claussen,        Henry Dotson, Wyatt Evans, Dakota Garner, Jonathan Golemon, Emma Gossett, Breeze Hawkins-Sarver, Hannah Hebert, Aura Herrarte, Zeno High, Collin James, Farrah Josephson, Chrislynn Kovatch, Kenleigh LaSalle, Lylah Lute, Laiten Lytle, Elijah Mann, Khloe Matlage, Feebie McGee, Zoey McGee, Hollie Menard, John Moore, Raeli Moran, Kinley Morgan, Baylor O’Quinn, Porter Oldham, Brody Pate,       Roselyn Perez Pina, Beau Perkerson, Elijah Petty, Case Peveto, Brysen Phelps,   Mika Ragusa, Larsen Richard, Brentley Robinson, Abigail Rollins, Raylee Sartin,                    Carmyn Shaw, Sydnei Spurlock, Brooks Sumrall, Miles Sumrall, Miguel Torres,      Eli Tucker, Jax Walker, and Christopher Wood.

 

Third Grade A Honor Roll– Brynlee Baggett, Brooklyn Bishop, Gray Borel,   Maggie Bryant, Major Butler, Zoe Carroll, Maximus Cates, Molly Cheek,          Kaysen Click, Lexon Detwiler, Victor Diaz, Corbin Droddy, Austin Erickson,     Trystan Evans,Presley Gilbeaux, Mark Golemon, Lakynn Granger, Maizey Jaynes, Caylum Johnson, Jakob Jones, Kara Kirkland,  Holli Lanthier, Lou Locke, Liam Manning, Ainsley McAlpin, Carleigh Mouton, Piper Pollet, Rylee Ramirez,               Lily Roberts, Thomas Royston, Cash Sims, Rayleigh Smith, Karah Spain,         Paisley Stelly, Anabelle Stout, Melody Stringer, Adelyn Travis, Evelyn VanHuis,    Kylie VanMarion, Darren Vansa, Cullen West, Ariana Wolf, and Sofia Zuniga.

Third Grade A/B Honor Roll– Sadie Aucoin, Emma Babin, Ezekiel Benton,     Bryan Bufford,  Andrew Burt, Kyliann Butler, Emily Corley, Johnny Coudrain,    Kaiden Curtice, Adianna Dixson, Raelynn Doak, John Doucet, Patrick Endsley,   Kaleb Flory, Aidan Greenway, Phoebie Harvey, Tryton Holmes, Kylee Howard, Gabriel Hunter, Grant Hunter, Jaxx Johnson, Zayden Johnson, Gavyn Kelley,   Connor Kilgore, Reed Landry, Jordan Leibold, Haley McKay, Logan Merriman,  Hadley O’Quinn, Kolbie Powell, Brylee Reynolds, Zayden Rogers,  Owen Snider, Jarrett Tarver, Adalyn Tedford, Caedmon Wagner, Jaci Waldrep, Nathan Warren, and Gabriella Whitaker.

 

Fourth Grade A Honor Roll– Jaxon Agerton, Millie Amy, Logan Anderson,    Natalie Bickham, Hannah Bisson, Hunter Block, Darien Bradford, Jenna Bryant, Zayna Cain, Madilynn Chance, Arianna Collazo,  Case Comeaux, Brayden Corley, Jocelyn Droddy, Luke Erickson, Raleigh Forse, Noah Gleason, Trista Gray,        Kinlee Harris, Caleb Hebert, Kynzlee Herman, Eden Hunt, Brylie Johnson,           Ava Josephson, Teal Kibodeaux, Addison LeBlanc, Zane LeDoux, Dacius Lytle, Samuel Miller, Kolte Morgan, Paxton Oldham, Laykin Potter, Keaton Raymer,   Hunter Reeves, Andrew Rutledge, William Rutledge,  Olivia Sanford, Avery Seals, Jade Shepherd, Landon Sweet, Macy Toohey, Chace Tran, and Karlie Traxler.

 

Fourth Grade A/B Honor Roll– Laila Agerton, Layla Alvarez, Briclyn Arrington, Livia Bergeron, Mason Boullion, Zachary Brantley,  Jaycee Briggs,  Lindsey Bryant,    Emalee Buchholz, Emma Bufford, Camryn Burleigh, Lillyn Burleigh, Brayden Burnett                Calleigh Chambless, Nathen Claussen, Adyson Cude, Liam Delaet,  Abigail Duque, Mia Gonzalez, Tristian Guillory, Sidney Harris, Zoey Harvey, Parker Hebert,      Davey Hogg, Wyatt Johnnie, Riley Kole, Brady Landry, Haley Lincecum,  Julie Lund, Chloe Manuel, Kelsey Matlage, Tracelyn Middleton, Kyle Mitchell, William Mize, Kinsley Moore, Remi Moran, Liliann Nguyen, Makayla Nguyen, Tuyet Nguyen,    Baylor Pennington, Charles Porter, Kayson Robinson, John Royer, Hope Samms,  Max Sampson, Brayden Shellhammer, Bryant Shepherd, Lane Shirley,                  Roc Slaughter, Jason Tran, Ashtyn VanMarion, Tatiyana Walker, Jacob Walters,            William Watkins, Katherine West, Kase White, Ember Wilbur, Cole Williams and Jordin Wright.

 

Fifth Grade A Honor Roll– Rylan Agerton, Alexandria Baggett,  Aiden Barnett Brynn Borel, Caroline Braneff, Avy Campbell, Emma Chester, John Clark,    Catherine Crooks, Montana Davis, Reese Dearing, Simon Dotson, Presleigh Doyle, Remi Evans, Zachary Fisher, Jackson Greiner,  Ella Hommel, Harper Hunt,         Evan Jenkins, Graham Jenkins, Brennah Lee, Mikayla Locke, Naomi Madrid,     Lainey Maricle, Emma Marshall, Madison McCormack, Tyia McKnight, Samuel Morse, Addison Mouton, Adam Myers, Kolt Nunez, Andrew Pachuca, Jack Pate,        LeeAllen Perry, Paisley Reeves, Cole Sanches, Madisyn Schlicher, Owen Sims,     Kale Spears, Emily Szakmeister, Corey Thomas, Ansley Toohey, Layton Williams, Jason Williamson, and Scotty Wilson.

Fifth Grade A/B Honor Roll– Brycen Amy, Raegon Arrington, Tessa Bailey,         Jordon Brister, Levi Chisum, Kourtney Cross, Cooper Dorman, Kate Edgerton,    Mason Fitts, Cylan Granger, Eliese Gravett, Gunnar Griffin,Aiden Hallmark,          Mia Hernandez, Camden Jeanis, Kendall Jones, Kaydence Kressman,            Breanna LaSalle, Jaelyn Leibold, Jackson Luker, Logan Manshack, Cade McCabe,        Izzabella Miller, Braylie Moore, Rocio Perez Pina, Brylee Phelps, Brodie Phillips,  Piper Philyaw, Angelina Ragusa, Josiah Robinson, Jaiden Romar, Angela Sandoval Rodriguez,     Tyler Seals, Christian Shaw, Austin Smith, Emmalyn Spurlock, Madison Stockam, Rider Thompson, Gauge Tynes, Kenli Vacek, Santiago Valdovinos,                   Landon VanWright, Ayden Wagoner, Martin Walles, and Kayli Wilson.