• 52°

Mauriceville Elementary Honor Roll Final 6 weeks

First Grade

All A

Alysah Jade Bailey Gomez, Carson Michael Borel, Kendall Jane Braxton, Charles Lynn Brown,

Blaine Douglas Chandler, Keegan Garen Crochet, Jaxon Wade Daigle, Arelly Delafuente,

Cash Glenn Delcambre, Jace Robert Dillon, Cazador Hunter Michael Edgerton,

Ashtin Hunter Fountain, Emma Lynn Frisbee, Gunner Charles Fry, Brenden Kole Gallier,

Katherine Grace Guerra, Riley Nicole Heath, Brian Alexander Hernandez, Addison Grace Jackson,

Deeanna Jeanette Ruth Johnson, Joseph Evan Keath, Mayrena Elizabeth Klein,

Jacey Rayne Lanicek, Brynnen Joseph Manning, Peyton Reese Matthews, Louis Hunter McClelland,

Tyia Lenee’ McKnight, Jaxon Wyatt McQuerry, Aerin Carol Morgan, Addison Lynne Mouton,

Connor Slade Murphy, Nathan Bryan Oldbury, Andrew Jacob Pachuca, Ethan Bradlee Pope,

Paisley Elizabeth Reeves, Jacob Oliver Scheiderer, Lance Michael Scott, Nathan James Sherwin,

Kyleigh Jo Sowell, Kamryn Glynn Stensaker, Kyilar Ryder Walker, Reagan Nichole Weatherford,

Edyn Rose White

 

A/B

Brant David Scott Aldridge, Nicholas Ryan Barulich, Allison Nicole Brandenburg,

Kayden Taylor Bryan, Braylen Le’Greg Childress, Ethan Tyler Courmier, Camdyn William Curtice,

Jose Humberto Delafuente, Kymber Leigh Dougherty, Brayden Walker Gaddis,

Nathaniel Lee Grutsch, Breahna Mae Hall, Douglas Aiden Hammac, Rebecka Annette Harris,

Mason Tyler Hendren, Jaylin Trevon Hoffpauir, Lahna Payge Hughes, Sophia Grace Hutchison,

Aiden Neal Knight, Francis McKenna Latiolais, Kaitlyn Alexandra Lester, Noa Hope Norwood,

Cameron Chase Palumbo, Rocio Perez Pina, Matthew Gerald Riley, Malaki Carter Robbins,

Taylor Henley Simon, Rilen Zackerei Sims, Trever Cash Trahan, Chloe Madison Walker,

Samuel Wayne Winn

 

Second Grade

All A

Kayleigh Elise Adams, Brookelyn Belle Barrow, MaKenzie Marie Clements, Noah Jarrett Davis,

Addison Jean Ezernack, Carmen Ashley Hernandez, Laura Leigh Hughes, Riley Parker James,

Claire Olivia Jowell, Kylie Faith Laughlin, Grant Joseph Loupe, Madison Jeanne Loupe,

Kaydence Nicole Manning, Amelia Marie Miller, Isabella Michelle Nicholas, Slade River Nunnally,

Abigail Evelyn Pachuca, Tori Shayne Pannell, Kalicy Dawn Perez, Slaydon Ray Pevey,

Wayne Riley Picklesimer, Harlee Ann Rach, Braylen Dannie-Lee Ringer, Katelyn Anne Runnels,

Maverick James Stephens, Randell Alan Tidwell, Braden Michael Wilcox, Gage Eugene Williams,

Isaac Wayne Woods

 

A/B

Abigail Denise Anderson, Hagen Lee Avila, Hunter Michael Brown, Aubrey Jo Burch,

Trinity Lynn Burchfield, Bryce Christopher Busby, Thomas James Cooper, Kolbiann Jane Fountain,

Zachary Paul Guillory, Daisy Lee Harvey, Jaliyah Taelynne Hoffpauir, Mason Steven Ruel Jackson,

Kaitlynn Renea Jarreau, Adrien Leigh Johnson, Beau Levi Latiolais, Luke Michael Levens,

Haley Sue Long, Ayden Raymond Marrs, Carter Alan Measel, Ashlynn Diane Mobbs,

Clayton Richard Moore, Graeson Kainalu Norwood, Haylie Renee’ Robson, Luke Robert Scott,

Robert Earl Anthony Seals, Hallie Nicole Smith, Natalie Nichole Smith, Dayne Kristopher Sunderland,

Declan Conner Thomas, Relissa Lyrik Wakefield, Kiari Cruz Walsten, Holten Ray White,

Alexia Naidine Wright, Lillian Augustine-Inez Yarbrough

 

Third Grade

All A

Collin Lane Connell, Tucker Lee Floyd, John Richard Goddard, George Caleb Hamilton

Abrianna Analise Hernandez

 

A/B

Brayden James Blankenship, Kaden Hunter Boatman, Matthew William Brandenburg,

Dylan Nicole Braxton, Aidan Jeffrey Dubois, James Dakota Ezernack, Justus Gates Fallon,

Clayton Alan Farwell, Mason Layne Floyd, Ethan Charles Fry, Cassia Louise Hanneman,

James Steven Hebert, Hunter Brice Johnson, Masen William Johnson, Jonathan Roy Ly,

Skylar Chyanne McCarver, Carson Robert McIlwain, Angel Mendoza-Perez, Carley Isabelle Portie,

Caleb Phillip Robin, Lanie Deanene Roff, Ronnie Noah Rosen, Jeremiah John Rust,

Kathryn Anita Louise Smith, Lily Kamryn Walters

 

Fourth Grade

All A

Bethany Marie Babb, Baylee Jae Boatman, Madison Lee Boudreaux, Reagan Alexis Boudreaux,

Rayna Melynn Christy, Jacelyn Marie Cook, Lindse Micheal Crowson, Carolina Delacruz,

Raygen Lynn Dunwoody, Breckin Dale Hanley, Sheradon Kay Helms, Oliver J Hughes,

Harrison Blake Jowell, Dylan James Krummel, Kyden Nicholas Lyon, Luke Daniel McDow,

Joncie Lee Miller, Riley Madison Permenter, Austin Robert Schelper, Abigail Lynn Shelly,

Mariska Nacole Steele, Kayleigh Marie Sunday, Mia Grace Sunderland, Joseph Paul Thibeaux,

Joseph Patrick Tidwell, Emily Grace Walters, Emily Renee’ Ward, Rosalie Michaele Yarbrough,

Drew Christopher Young

 

A/B

Isabella Lynn Anderson, Jayden James Benton, Landon Ryan Boudreaux, Jay Dail Briant,

Robert Joesph Cooke, Chase Thomas Deets, Ethan Chase Gaspard, Lily Grace Harvey,

Kyler Leon Huff, Austin Everett Hutchison, Haden Christopher Johnson, Rylen Dwayne Johnson,

Kaitlyn Nicole Jones, Jackson Elijah Lester, Zane Joseph Lopez, Hayden Wayne Moore,

Marshall Wade Oldbury, Robley James Simon, Andrew Michael Smith, Nicholas Carrol Smith,

Roman Gabriel Spears, Caden Paul Steiert, Phoebe Ann Turner, Emma Beth White,

Elaina Christine Young

 

Fifth Grade

All A

Paige Victoria Brown, Pierce Johnson Brown, Jace Desten Daigle, Charles Kenneth Davis,

Evan Bryce Landry, Hallie Grace Maddox, Nicole Hope McCormick

 

A/B

Bradley Cole Johnson, Robert Bernard McKay, Taylor Alan McKay, Gracie Elizabeth Miller,

Austin Kyle Peveto, Brenner Zane Portie