• 84°

Final 2021 SE Texas track leaders

DISCUS — Girls: Daelyn Perry, Bridge City (sophomore), 113-10; Boys: Kollyn Brown, LC-M (senior), 160-5.

SHOT PUT — Girls: Amaris Larkin, Bridge City (sophomore), 36-10; Boys: Tre’Vonte Caines, PA Memorial (senior), 59-7.5.

HIGH JUMP — Girls: Caryss Carpenter, Bridge City (junior) and Raegan Stephenson, Vidor (freshman), 5-5; Boys: Colin Dorsey, Hamshire-Fannett (junior), 6-7.

LONG JUMP — Girls: Sanaria Butler, PN-G (junior), 18-10.5; Boys: Chandler Rivers, Beaumont United (senior), 22-11.25

TRIPLE JUMP — Girls: Sanaria Butler, PN-G (junior), 39-0.25; Boys: Maleek Jones, PA Memorial (senior), 47-9.25.

POLE VAULT — Girls: Morgan Louvier, Bridge City (sophomore), 9-6; Boys: Harrison Gauthier, Bridge City (junior), 14-6.

100 METERS — Girls: Brianna Howard, Beaumont United (senior), 11.71; Boys: Bryce Anderson, West Brook (senior), 10.48.

200 METERS — Girls: Brianna Howard, Beaumont United (senior), 24.53; Boys: Bryce Anderson, West Brook (senior), 21.20.

400 METERS — Girls: Sanaria Butler, PNG (junior), 57.35; Boys: Cyrus Jacobs, PN-G (senior), 48.28.

800 METERS — Girls: Maria Burgos, East Chambers (junior), 2:28.98; Boys: Cyrus Jacobs, PN-G (senior), 1:55.68.

1,600 METERS — Girls: Maria Burgos, East Chambers (junior), 5:34.93; Boys: Caleb Wilson, Bmt West Brook (senior), 4:26.66.

3,200 METERS — Girls: Annabelle Fisher, Little Cypress-Mauriceville (sophomore), 12:17.52; Boys: Beau Waldrop, Lumberton (senior), 10:08.78.

100-METER HURDLES — Girls: Karisa Gonzales, Port Neches-Groves (junior), 15.83.

110-METER HURDLES — Boys: Garrison Spencer, Lumberton (senior), 15.11.

300-METER HURDLES — Girls: Alayshia White, Beaumont United (senior), 46.80; Boys: John Sanderson, Lumberton (sophomore), 41.98.

400-METER RELAY — Girls: Beaumont United (Cameron Dill, Brianna Howard, Daja Maxey, Priscilla Morris) 47.19; Boys: Bmt West Brook (Shawn Mouton, Bryce Anderson, Leedrick Senegal, Clifford Bradley), 41.37.

800-METER RELAY — Girls: Beaumont United (Cameron Dill, Brianna Howard, Daja Maxey, Priscilla Morris), 1:41.98; Boys: Bmt West Brook, (Travis Fredrick, Shawn Mouton, Clifford Bradley, Leedrick Senegal) 1:27.81.

1,600-METER RELAY — Girls: Nederland (Rylee Bolser, Kamryn Smith, Jordan Minaldi, Lana Louvier), 4:12.19; Boys: Bmt West Brook, (Travis Fredrick, Caleb David, Clifford Bradley, Blake Hall), 3:27.55.