• 72°

WEST ORANGE-STARK 4TH MARKING PERIOD HONOR ROLL 2019-2020

FIRST GRADE

Superintendent’s Honor Roll Cord Alford Janely Alvarez Amari Arnold Mason Campbell Mylee Chiles Kaylah Cordova Cae’dence Davis Kmouri Dugas Hullaby Anaiah Flore Landon Godfrey Romina Gomez Daylin Gosby Jessica Grant Chealsie Halpain London Hamilton Samantha Holmes Jordyn Hooper Tya-Lea Hughes Adelynn Humphrey Dalyen Janice Ronald Jenkins Andriya Jerani Brooklyn Johnson Jaxen Johnson Jones Klingenberger Hailey Kordie Brooklyn Limbrick Emberlee Lyons Lanning Sara Makolli Justice Marshall Arabella Mendiola Henry Menjivar Barrera Bri’gion Merritt Azalia Moreno Flores Christian Neal Kiera Peveto Aubry Richardson Alijha Robinson Liliana Sarik Bella Shows Khloe Simon Traeden Simon Aunjaneah Somersall Angelique Turner Emanuel Vela Kalili Villa Brayden Watts Aaron Williams

Principal’s Honor Roll Amare’ Angelle Aleah Celestine Malakie Childress Zayden Collins Daleyza Flores Xa’keriyah Garrett Grecia Giron Ramirez Sevyn Hancock Tatiana Hilbring Kaelyn Jones Jobe Mitchell Anthonnya Morris-Levi Amya-Jean Percy Jayla Sibley Samantha Smith Nyomi Solis Zane Spraggins Michaela Sterling Tony Trower Artis Wallace Rubin

Honor Roll Mia Donato-Lugo Kamilla Fonseca Autumn Gleason Andre’ Guillory Tylen-Julien Hughes Maddysn Hunter Skylar Jefferson April Joubert Kaimori Joulevette Heard Merrick Justice Alphonse Larkins Molly Lee Alisson Monge Garcia Bryan Nicholas Nataly Orellana Adriana Pitre Che’lynn Scott James Woodrow

SECOND GRADE

Superintendent’s Honor Roll Jayden Brandkamp Kaiden Dunmore Reece Duval Kayson Green Cornelius Jenkins Ansel Johnson Gerard Lara Perdomo Mia Leblanc Sophia Lilly Yunique Lofton Dimas Myers Raedae Patrick Austin Perdue Grecia Ramirez Leonardo Reyes Brandon Richard Angeleen Rodriguez Garcia Jailynn Ross Carter Rowe Zoey Rozell Jayden Theriot Gibson Turner

Principal’s Honor Roll Katie Aslany Jacoda Bean Aurora Castrejon Laila Collins De’ajarmi Dodd Aubrey Franklin Aedan Jacobs Curtis Jones Xavier Justice Chloe Leonard Rogelio Martinez Pena Ti’ana Monroe Mic’hael Sterling Jaden Vega Brandon Vela

Honor Roll Demari Ardoin Gustavo Cabral Naomi Cassidy Joseph Chhean Ahnnesti Cooper Jhilani Eagleton Gustavo Gonzalez Jonah Grant Zayden Howard Johanny Lopez Ayala Mathew Mcauliffe Harper Raymo Jayden Trimble Dominic Vincent De Laynie

THIRD GRADE

Superintendent’s Honor Roll Nathan Collins Julio Hermosillo Aundrion Perdue Alexis Watts

Principal’s Honor Roll Khwaja Ayaat Brianny Feliciano Keenia Galindo Bria Gant Ta’liyah Lightfoot Aden Mcchesney Jameson Neal Katelynn Simmons Breelyn Smith Nicholas Villadsen Honor Roll Kanon Benavides E’dedric Boone Brayden Brown Jordan Eagleton Amar’e Hebert Ladonna Martin Terrance Mulhollan Haleigh Owens Joshua Reed Amir Somersall Caroline Tirado Kayden

FOURTH GRADE

Superintendent’s Honor Roll Tionne Armstrong Sahayla Habib Kameron James Mykel Miller

Principal’s Honor Roll Kyla Blagburn Ava Garcia Sophia Ibarra Abril Ramirez Peyton Vincent Honor Roll Genesis Barranco Makensly Bell Cristopher Carbajal Juan Cordova Danariah Richard

FIFTH GRADE

Superintendent’s Honor Roll Delayla Marcellis

Principal’s Honor Roll Mury’eah Gallow Khelvy Jefferson Elma Makolli Dexter Mayes Tristan Odom Tionna Robinson Charles Smith

Honor Roll Benjamin Ashworth Kwalin Dugas-Cobb Ja Kyra Manuel Carolyn Monette Nathaly Nufio Alvarado Alexis Robles Travon Williams Jadelynn Wilson

SIXTH GRADE

Superintendent’s Honor Roll Christian Berry Liliana Dunbar Elton Hajdari Kymora Jerome Conner Lloyd Koltin Moore Victoria Trero

Principal’s Honor Roll Cameron Adams Joaly Alonso Hernandez Nataly Blackwell Javian Boykin Kevin Castrejon Jasmine Fairley Lauren Fitzsimmons Alexus Griffin Meaira Gobert Gabriel Herrera Bre’Asia Hunt Diego Ibarra Ja’Kaila Janice Marjorie Keenan Brooke Kelly Adrian Lara Paul Leonard Torien Levi Baylee Lowe Bri’ana Manaway-Neely Jamirah Manuel LaNiya Marks Catty Martinez Mallory Mims Jayden Moody Antonius Moore Aaliyah Morris LaRiya Nelson Chenyah Polanco Kierra Robinson Noah Robles Ricky St.Julien Dontavias Stanley Ke’Yunna Thomas Michelle Vela Santiago Vela Kevin Villanueva Cameron Washington Jamian Woodrow

Honor Roll Lilliana Barriere Juan Bernal Daniel Bernal-Vega Nelson Calderon-Herrarte Derrick Daughtery Salvador Davila Ashley Hardin Kacey Hogg Kenslee Howard Robert Jaynes Deja Judge Adyana Lopez Destiny Massey Christina Matthews Rodrick MCcain Ingrid Moreno Flores Ma’Kalynn Newell Emily Ogea Nayeli Perez Kayden Perry Chenyah Polanco Ever Reyes Vicen Ger’Lisia Robinson Kierra Robinson Noah Robles Wendy Saquiche Vega Dentrell Smith Erich Smith

SEVENTH GRADE

Superintendent’s Honor Roll Dolce Delgado D’Ziya Evans E’Retrious Gus Taylor Hardin Toni Harris Zaret Plascencia Cynthia Monette Amonie Perkins Emonie Perkins McKenzie Roberts London Stroud Pashunce White Seventh Grade

Principal’s Honor Roll Kaiden Aven Alvaro Cordova Miketavion Davis Miracle Gloston Aariyanna HernandezCrochett Kali Johnson Abraham Rosas Graciela Sanchez Jose Vazquez Angelina Vela Alysen Vincent

Honor Roll Tahj Amerson Breanna Breed Camiria Gunartt Thompson Jadin Hampton Timothy Johnson Katelyn Lamke Lanaiya Lucas Edwards Johnniseia McGhee Denim Orebo William Prewitt Taylor Provost Cam’ryn Thibodeaux Raven Wade E’Mira

EIGTH GRADE

Superintendent’s Honor Roll Diego Davila Evelyn Jasso Zachery Nation Jordynn Patton Anastashia Perkins Eighth Grade

Principal’s Honor Roll Esmeralda Aleman Nathia Allison Christian Anderson Andrew Cooper Marlon Cortez Jasmine Dankyi Adriana Francisco Jamarious Geral Destanee Gosvener Iyana Hoffpauir Fernando Ibarra Aazaiah Jefferson Erika Jordan Ebonie Joubert Devon Leblanc Derek Lopez Benjamin Luna Lendrit Makolli Rotsen Mendez Jakeel Miles Timothy Odom Christopher Paul Katelyn Perry Jennely Ramos-Valerio Jayla Rayon Alicia Rede Anthony Rodriguez Tristin Trero Edwiniqua Washington Jayla Rayon D’Ayrrah Womack

Honor Roll Elliott Adams Jasmine Bell Bryson Bourgeois La’Tyrick Boutte Devin Bryant Shiniha Buckley Queenj’la Dunbar Jay’ayla Emetu Caterin Flores Rotanna Gilmore Jalen Gilmore-Lewis Italia Gonzalez Destanee Gosvener Diamond Griffin Jalynn Guillory Margarita Ibarra Justin Johnson Ebonie Joubert Karla Landaverde Devon Leblanc Johndrakique LeBlanc Joshua Miller Tay’Vondrick Miller Allyssa Roy Jayla Simpson-Fobbs Pashonce Solomon Joshua Sterling Madison Turner

FRESHMEN

Superintendent’s Honor Roll Ashleigh Anders Darren Anderson Alexis Baumgartner Aniya Booker Ruby Ceasar Torri Culpepper Iman-Li Johnson Kelsy Miles Dominique Mosley Natasha NegronEspiritusanto Alicia Odom Reagan Pitre Aaliyah Stewart Asia Stewart Demarcus Warren

Principal’s Honor Roll Libna Alvarado Deshawn Brunson Esmeralda Cacho-Mora Carlos Calana La’Raeya Crochett Shaela Forward Andrea Gallegos Jeremiah Gardner Joseph Gomez-Chapa Aamiyah Gradnigo Alexia Hernandez Kennisha Jackson Marissa Jordan Anthony Morris Mireya Perez Keyonie Perkins Reagan Pitre D’mya Rayon Gideon Robertson Malena Sanchez Ashley Schwartz Makamree Sells Andrew Simon Tyran Snowden Jaya Tizeano Ryu Wade D’Mynie Watson India Wilson Junaiya Winston

SOPHOMORES

Superintendent’s Honor Roll Ashlyn Aguillard Sidnye Antoine Joshua Arthur Makenzie Brown Ikia Cole Anahi Davila Alejandra Faura-Calana Darian Hardin Katie Hogg Abagail Holland Babitha Jerani Paris Overstreet Lance Parks Austin Russell Kathryn Terrell Estrella Villanueva Angie Vindel

Principal’s Honor Roll Jermiyah Amerson Johanna Amik Cheaquetta Andrus Teigin Armstrong Bailey Balismo Janisha Ballenger Kami Bishop Miranda Carpenter Charly’ndria Gallow Adam Gans Iasabell Gomez-Chapa Evan Gray Markaila Hebert Asia Hilliard Nunez Holloway Aariyan Jefferson Andrew Kapp Destiny Knox Nia Lewis Christian Mack Dontrey Mcclain Laila Mims Joanna Nunez Chrislyn Pitre Raniyah Richardson Jazmin Rico Priscilla Ruiz Aundrew Samuel Camilo Sanchez Aaron Santibanez Asia Stratton James Tally Drake Villadsen Kierra Wallace Robert Washington Naudia Watson Nazingah Watson La’Niya Zetar

JUNIORS

Superintendent’s Honor Roll Gabriel Arostegui Trinity Brown Mateo Diaz Manahil Fatima Ashley Frazier Libni Hermosillo Tameya Horn Rayne Keith Nickolas Lowe Timothy Luna Bao Nguyen Quintin Proctor Kamille Queen Brianna Schwartz Shamyra Sutton Ahava Victoria Christopher White

Principal’s Honor Roll Aris Batts Kaiden Berry Autumn Bourgeois Tyrone Brown Hannah Chatman Damian Craig Tazyah Dews Uriel Galvan Devany Garcia Jamyria Garrett Jasachin Harris Cierra Henry Kaleb Istre Da’sasha Janice Shelby Jefferson Adrianna Johnson Sha’kanah Juneau Baylee Kibodeaux Patricia Lafleur Lonny Louis Joshau Mallett Isaac Medina Patrick Mickey Alajha Morris Devon Niles Javan Renfro Eduardo Sanchez Jazmin Santos Dyzharika Simmons Jared Simmons Jerren Terrell Taylor Thibodeaux Victoria Vela Miguel Villeda Taliyah Washington Jayden Williams

SENIORS

Superintendent’s Honor Roll John Bundoc Terry Harris Mike Ramirez Michelle Santibanez Cameron Trevino Steven Wilkerson Kiasia Wilson

Principal’s Honor Roll Temecia Adams Melissa Bell Jerrica Brown Mycah Brown Beatrice Cortez Chavon Crawford Cheyanne Foster Dax Fregia Lluvia Gonzalez Cedrick Green Kalen Green Willie Hairston Aaron Hawkins Marlandria Hebert Charslynn Hughes Eric Ibarra Latoya Janice Ednashia Johnson Darby Jones Patrick Jones Aubree Lanham Quincy Ledet Jae’Neisha Locks Brent Love Omarion Miller Anesia Owens Nicholas Provost Di’Lynn Robinson William Robles Ja’Marcus Ross Jalon Ross Shamyia Scott Keith Serie Nikerria Smith Cobey Sonnier Gabrielle Tims Rayne Vance Justin Veitch Jazmine Verdine Chattoria Wade Taleisha Washington Jada Wilson Keshaunia Winbush